הנהלת קבוצת דנאל - לפגוש אנשים בנקודות של בחירה וללוות אותם

כוח גיוס

שאלנו 3 רכזות גיוס בקבוצת דנאל מה הן הכי אוהבות בעבודה שלהן, מה הופך את הקבוצה למקום עבודה כה אטרקטיבי, ואיזה גיוס מוצלח במיוחד הן זוכרות

עבודת הגיוס היא עבודה חשובה ביותר, ללא ספק, בוודאי בארגון כה גדול כמו קבוצת דנאל המגייס עובדים רבים מדי שנה. רכזת הגיוס צריכה להיות מסוגלת לאתר את האנשים הטובים ביותר למשרה, כמו גם לייצג בצורה הטובה ביותר את הארגון המגייס – בהיותה האדם הראשון מהארגון שהמועמד פוגש.
כמעט כל אדם עבר לפחות פעם בחייו תהליך גיוס, אבל איך זה נראה מהצד השני? שאלנו 3 רכזות גיוס בקבוצת דנאל על החוויות שלהן מהתפקיד.

"גייסתי לעבודה אצלנו מועמדת שלא עבדה 5 שנים"

חן בלגיל, רכזת גיוס סגל וסיעוד, עובדת בחברה כשנתיים וחצי.

מה את אוהבת בתפקיד?
"אני אוהבת את כל מה שקשור באבחון המועמדים, מבחינה אישיותית, מבחינת הכישורים שלהם. את היכולת לראות מעבר לקורות החיים, להעמיק בהם".
ספרי על תהליך גיוס משמעותי עבורך.
"הגיעו אלי קורות חיים של מועמדת שלא עבדה ב-5 השנים האחרונות. התלבטתי אם להתקשר אליה ולבדוק אם היא מתאימה, אבל בסוף הזמנתי אותה לראיון, ומאוד התרשמתי. התעקשתי להעביר אותה הלאה למרות העובדה שלא עבדה בשנים הקודמות. אותה מועמדת עובדת אצלנו כבר שנתיים ונחשבת לעובדת מעולה שמקבלת המון פידבקים טובים ממנהלת הסניף בו היא עובדת".
איך נראה תהליך העבודה אצלכן במחלקת הגיוס?
"למרות שהתפקיד הוא תפקיד יחידני בו כל אחת מראיינת לבד, בסופו של דבר זו עבודת צוות. יש לנו ישיבת צוות קבועה אחת לשבוע, בה כל אחת אומרת איזה תהליכים מתקדמים אצלה, נעזרת באחרות לאיוש משרות שפתוחות אצלה ועוד. בנוסף, הבונוסים הם צוותיים. אין תחרותיות אלא עבודה יחד לטובת אותה מטרה".
מה הופך את דנאל למעסיק אטרקטיבי?
"האנשים. עד שלא עובדים פה לא מבינים עד כמה. זו חברה מחבקת, שעושה למען העובדים שלה הרבה מאוד, עם המון חשיבה. האווירה פה משפחתית וחמה, וזה לא סתם סיסמה. החברות שלי מהעבודה הן חברות גם מעבר לשעות העבודה, ויודעות עלי יותר מאשר אנשים בבית. ".

"אוהבת את היכולת להוציא לפועל את הרעיונות שרצים לי בראש"

ליעד ארביב, רכזת גיוס מטה ומש"א, הצטרפה לדנאל לפני כ-4 שנים. לצד תפקידה כרכזת גיוס, היא מסייעת בכל מה שקשור להטמעת מערכת משאבי האנוש החדשה, ממונה על שילוב אנשים עם מוגבלויות בקבוצה, ואחראית על האינסטגרם של מחלקת הגיוס .
מה את אוהבת בתפקיד?
"אני אוהבת את הדינמיות. מצד אחד יש את כל מה שקשור לתחום הגיוס – לדבר עם המנהלים שלנו, למצוא את האנשים שהכי יתאימו לתפקידים. מצד השני, יש לי הזדמנות לפתח דברים חדשים. אני אוהבת את היכולת להוציא לפועל את הרעיונות שרצים לי בראש".
ספרי על תהליך גיוס משמעותי עבורך.
"הגיעה אלינו לראיון לתפקיד מסוים מישהי שעבדה כמדריכה לנוער בסיכון. בראיון איתה הרגשתי שיש בה את מה שמתאים לתפקיד, למרות שהיא היתה ללא הניסיון המתאים לתפקיד אליו התראיינה, והתעקשתי לגייס אותה למרות שנתקלתי בהתנגדויות. היא עובדת אצלנו כבר שנתיים ומגיעה להישגים יפים מאוד".
איך נראה תהליך העבודה אצלכן במחלקת הגיוס?
"אנחנו עובדות יחד. כל אחת אחראית על משהו אחר – משרות אחרות חטיבות אחרות, אבל תמיד יש על מי לסמוך ובמי להיעזר. למשל, אם אני מתלבטת לגבי מועמד, אני יכולה לראות את הריאיון שעשיתי איתו בזום עם אחת הרכזות האחרות ולהתייעץ איתה, או אם אני צריכה לצאת מוקדם ויודעת שיש מועמד שלי שאולי יזדקק לעזרה- יש לי למי להפנות אותו".
מה הופך את דנאל למעסיק אטרקטיבי?
"אנחנו נמצאים במקומות שאנשים צריכים אותנו – בין אם זה חיפוש עבודה, הזדקקות לטיפול סיעודי, או אם זה ניתוח עיניים. בנוסף, זו חברה עם אווירה מאוד משפחתית שמורגשת בכל מקום. כולם מתקבלים פה בחיוך ובאהבה גדולה".

"אני אוהבת את ההשפעה שיש לי על תהליכים פנים ארגוניים וחוץ ארגוניים"

חן שאולי, רכזת גיוס מש"א סגל, עובדת בחברה כ- 4.5 שנים
מה את אוהבת בתפקיד?
"את היכולת להשפיע על ההון האנושי בחברה, את החלק המשמעותי שאני לוקחת בתהליך הגיוס ובבחירת העובדים, את העובדה שאני הפנים של החברה – אני נהנית גם לייצג את החברה שאני מאוד מאמינה בה, וגם להיות הנציגה הראשונה של החברה שהמועמד פוגש. בנוסף אני אוהבת את הגיוון שיש בתפקיד – מגוון תחומי אחריות, מפגש עם אנשים שונים ועוד.
אני נהנית מהכלים והידע שאני רוכשת ומההיכרות עם מספר רב של עובדים בארגון, ואוהבת את המעורבות וההשפעה שיש לי על תהליכים פנים ארגוניים וחוץ ארגוניים".
ספרי על תהליך גיוס משמעותי עבורך.
"לפני מספר שנים הגיע אלינו מועמד דרך יריד תעסוקה. כשראיינתי אותו היה סטודנט בסוף התואר – בזמנו התחלנו לקלוט עובדים שטרם הוסמכו, נתנו להם את ההזדמנות והשקענו מאוד בקליטה ובהתפתחות שלהם. התרשמתי מאותו מועמד מהשיחה הראשונה – מאופן התנהלותו, הרצינות והחריצות שלו, השאיפות והמוטיבציה הרבה שלו. אותו מועמד התקבל לחברה והתקדם בה וכיום הוא מאוד מחובר לקבוצה, ומספר לא מבוטל של עובדים הגיעו דרכו. ניתן לומר בהחלט שהוא משמש כשגריר של החברה, והסיפוק מלשמוע ולראות את העשייה שלו הוא מאוד גדול".
איך נראה תהליך העבודה אצלכן במחלקת הגיוס?
"אנחנו עובדות בשיתוף פעולה מלא. זה מאפשר לנו לראות דברים מזוויות שונות, ולנתב מועמדים למשרה שיותר מתאימה להם ושבה יוכלו למקסם את האיכותיות שלהם".
מה הופך את דנאל למעסיק אטרקטיבי?
"היותה חברה יציבה וגדולה, העוסקת בכמה תחומים. אפשרויות הניוד וההתקדמות בה, החיוניות של התחומים בהם היא עוסקת, היכולת לראות את העובד למרות הגודל שלה, האווירה המשפחתית והעובדה שיש פה איזון בין בית ועבודה".

נופש דנאל בסיציליה

נופש חברה בסיציליה

עובדי קבוצת דנאל כובשים את סיציליה בנופש חברה השנתי. נופש מלא בחוויות, טיולים, הפתעות והופעה מרגשת של משה פרץ.

קרא עוד >
מסיבת פורים קבוצת דנאל

מסיבת פורים

קבוצת דנאל חוגגת במסיבת פורים שווה במיוחד, הופעה של להקת רוקוויל ותחרות תחפושות נושאת פרסים

קרא עוד >