הנהלת קבוצת דנאל - לפגוש אנשים בנקודות של בחירה וללוות אותם

לצמוח בדנאל

סקרים רבים מוכיחים כי אחד הגורמים המרכזיים לשביעות רצון של עובדים היא היכולת לראות אופק מקצועי ואפשרויות הקידום שהארגון בו הם עובדים מציע להם.
בקבוצת דנאל מדיניות זו היא חלק מהתפיסה הניהולית ועובדים רבים בחברה התקדמו בה לאורך השנים, לתפקידים שונים ומגוונים. הנה מסלולי הקריירה של כמה מהם:

חזר לחברה אחרי הפסקה של 3 שנים

המסלול של חנן אדרי, מנהל אשכול מרכז בדנאל משאבי אנוש, לא היה רציף. חנן התחיל בחברה לפני כ-27 שנים, ואחרי 17 שנים עזב לחברה אחרת. לאחר כ-3 שנים באותה החברה חזר לדנאל כמנהל אשכול השרון, ובהמשך מונה לתפקידו הנוכחי.

בדנאל התחיל חנן כרכז כח אדם, והקים את סניף נתניה. לאורך השנים התקדם חנן לתפקידים שונים, ואחרי 17 שנה חיפש שינוי ועבר לחברה אחרת. "לאחר כ-3 שנים התחלתי לחפש עבודה חדשה, וכשפנו למנכ"ל של דנאל לבקש עלי המלצות, הוא הבין שאני פנוי והציע לי לחזור".
חנן מאמין כי ההתקדמות שלו בדנאל היתה אפשרית בגלל העשייה המקצועית שלו, הרצון להתקדם וההנהלה שתמכה בו ועזרה לו לממש את הרצון הזה.

לדבריו מה שמשאיר אותו בחברה זו האיתנות הכלכלית והאנשים. "דנאל היא חברה יציבה ואמינה, עם אנשים איכותיים ומיוחדים. בנוסף, יש פה חופש פעולה רב, ותחושה של אמון בעובדים".

מה המסר שלך לעובדים שרוצים לפתח קריירה בקבוצה? " תהיו עם המון נחישות, תשוקה, התלהבות, סבלנות ומוסר עבודה גבוה – מי שיש לו את הדברים האלו ימצא את עצמו ללא ספק בתהליך של התקדמות בחברה".

מה הלאה? "מבחינתי אני נשאר בדנאל, ועובר לתפקיד נוסף".

חנן אדרי, מנהל אשכול דנאל משאבי אנוש

"נותנים פה אופק לעובדים"

מוריה קדוש שמעונוב, מנהלת אזור בדנאל סיעוד, עובדת בדנאל כבר 11 שנה. תפקידה הראשון היה מנהלת סניף קטן בבת ים, בהמשך עברה לניהול סניף בתל אביב, ולתפקיד הנוכחי מונתה לפני כ-4 שנים. "אני חושבת שמה שהניע את הקידום שלי הם שני גורמים עיקריים", היא אומרת, "הרצון שלי להתקדם ולהתפתח. בנוסף, דנאל היא חברה שמאוד מאפשרת להתקדם – אני רואה את זה כל הזמן. זו חברה גדולה שנותנת אופק לעובדים עם מגוון רחב של תפקידים. אני למשל, קידמתי לא מעט מטפלות לרכזות סיעוד, ובהמשך למנהלות".

מוריה מציינת כי החברה יצרה באחרונה תפקיד חדש של מנהלי אזור ג'וניורים, מתוך רצון, בין השאר לתת לעובדים עוד אפשרויות קידום ואופק מקצועי.

מה המסר שלך לעובדים שרוצים לפתח קריירה בקבוצה? "מי שאחראי, לויאלי, וחרוץ – יש לו המון הזדמנויות בקבוצה".

מה הלאה? "להמשיך להתקדם לתפקידי ניהול בכירים. נראה לי שזו השאיפה של כל מי שבתפקידי ניהול".

מוריה קדוש, מנהלת אזור דנאל סיעוד

"השמיים הם הגבול בדנאל"

שלומי כהן, מנהל אשכול בבית אקשטיין מקבוצת דנאל, הגיע לארגון לפני 26 שנה. "הגעתי בדיוק בתקופה שבה הקבוצה נכנסה לתחום של מתן מענה ושירות לאנשים עם צרכים מיוחדים", הוא מספר.

שלומי התחיל כאב בית ולאורך השנים עסק המון בתהליכי פיתוח, ניהל מסגרות במצב משברי, והקים מסגרות. בנוסף, לאורך השנים ניהול את נושא האיחוד בארגון. "לפני 5 שנים, עם האיחוד עם בית אקשטיין, שבו לקחתי חלק, מוניתי למנהל אשכול".

לדברי שלומי העובדה שהוא חי את התחום מגיל 14, בתחילה כמתנדב, היא הסיבה המרכזית שסייעה לו להתקדם בחברה. "אנחנו נותנים שירות שהוא ממוקד אדם והתשוקה לתפקיד היא הכרחית", הוא אומר, "בנוסף, דנאל הוא ארגון שמאפשר להביא לידי ביטוי מקצועיות ויצירתיות תוך הקפדה על סטנדרטים גבוהים. כמו כן, ההתקדמות שלי התאפשרה הודות למי שניהל אותי כל השנים ונתן לי ביטחון מלא ויכולת להוביל מהלכים".

מה המסר שלך לעובדים שרוצים לפתח קריירה בקבוצה? "התמדה, עבודה שיטתית עם תכנון, ביצוע ומעקב. חשוב להיות מסוגלים כל הזמן לתקן. אנחנו עוסקים בדיני נפשות ולכן חשוב כל הזמן לשאול שאלות ולראות איך אנחנו מתקנים את עצמנו. השמיים הם הגבול בדנאל. אני, לדוגמא, כל הזמן מצמיח אנשים, כל שדרת הניהול שלי הם אנשים שצמחו מתוך הארגון".

מה הלאה? "כרגע אני נהנה, אחרי תקופה מאוד אינטנסיבית. אני מרגיש שעכשיו אני קוטף את הפירות מבחינת מקצועית. לגבי העתיד – ככל שהאתגרים יהיו יותר מורכבים ופחות שגרתיים זה מה שיחזיק אותי בתחום".

שלומי כהן, בית אקשטיין
נופש דנאל בסיציליה

נופש חברה בסיציליה

עובדי קבוצת דנאל כובשים את סיציליה בנופש חברה השנתי. נופש מלא בחוויות, טיולים, הפתעות והופעה מרגשת של משה פרץ.

קרא עוד >
מסיבת פורים קבוצת דנאל

מסיבת פורים

קבוצת דנאל חוגגת במסיבת פורים שווה במיוחד, הופעה של להקת רוקוויל ותחרות תחפושות נושאת פרסים

קרא עוד >